MAGYAR MINIFUTBALL BAJNOKSÁG
BUDAPEST BAJNOKSÁG DÖNTŐ
-VERSENYKIÍRÁS-
ÁLTALÁNOS INFORMÁCIÓK
Az Európai Minifutball Szövetség (EMF) 2022-ben a montenegrói Herceg Novi-ban szervezi meg az EMF Bajnokok Ligáját augusztus 31.-szeptember 04. között. Ezen versenyre hazánk – előreláthatólag – a címvédő Mad Dogs mellett további egy csapatot delegálhat.
2022-ben hazánkban, Hajdúszoboszlón kerül megrendezésre az EMF EURO CUP szeptember 14-18. között melyre további 6 csapatot delegálhatunk.
A 2022-es Magyar Minifutball Bajnokság FINAL 4 Döntője július 24-én Budapesten kerül megrendezésre!
A FINAL 4-ba értelemszerűen 4 csapat jut be az alábbiak szerint
1/ Nyugat-magyarországi döntő győztese
2022. július 09. Budapest
2/ Kelet-magyarországi döntő győztese
2022. július 10. Hajdúszoboszló
3/ Budapest-bajnokság győztese
2022. július 04.-13. Budapest
4/ Hungarian Open döntőjének győztese
2022. július 17. Budapest
- a Budapest bajnokság döntő rendezője
A bajnokságot az Országos Mini-Futball Szövetség írja ki. A szervezési és lebonyolítási feladatokat az Országos Mini-Futball Szövetség végzi.
- a Budapest-bajnokság döntő célja
- a Final 4-ba jutás
- Masterplast Ligakupa Döntőbe jutás
- az Országos Mini-Futball Szövetség versenyrendszerében szereplő továbbá régiós bajnokságszervezőink által delegált bajnok- és kupagyőztes csapatok versenyeztetése.
- a Budapest bajnokság döntő bajnoki címének eldöntése, további helyezések megállapítása.
- csapatok delegálása az Európai Mini-Futball Szövetség (EMF) által kiírt montenegrói Bajnokok Ligájára valamint a hajdúszoboszlói Euro Cup-ra.
- az Európai Mini-Futball Szövetség (EMF) pálya- és játékszabály specifikációinak követése.
- az EMF versenyeire készülő csapatok (és játékosok) felkészítése.
- a minifutball népszerűsítése.
- a Budapest bajnokság döntő résztvevői
Budapest bajnokság partnerszervezeteink bajnokai, kupagyőztesei valamint nagyobb létszámú bajnokság esetében azok előre meghatározott helyezettjei.
FC Májkrém (Budapest)
Odin fiai (Budapest)
Csernya BK (Gönc)
Hungarikum (Budapest)
Futottak Még (Tárnok)
TyeTye (Eger)
Botlik BT (Dabas)
Szilasi és Barátai (Budapest)
Ufleet Flottakezelő (Budapest)
aRoma FC (Budapest)
Airnergy FC-Vizipisztoj (Budapest)
Doppos-Pala FC (Budapest)
Hypoxia (Budapest)
Pocak (Budapest)
Jóbarátok (Dunaújváros)
Gerendaház.com (Nagytarcsa)
+ további győztesek folyamatosan
- a sportszervezet jelentkezésével elfogadja a versenykiírásban foglaltakat, az Országos Mini-Futball Szövetség alapszabályát, továbbá valamennyi szabályzatát.
- a sportszervezet nevezésével nyilatkozik arról, hogy minden adatszolgáltatásért felelősséget vállal.
- minden játékos saját felelősségre vesz részt a versenyen. Sportorvosi igazolás nem kötelező. Az Országos Mini-Futball Szövetség javasolja a sportorvosi vizsgálatot.
- a nevezés menete (Budapest bajnokság döntő)
- jelentkezés az alábbi linkre kattintva:
A Döntőn való részvétel INGYENES, csupán regisztrációhoz kötött!
- Budapest bajnokság döntő helyszíne, a pálya adottságai
CSHC pálya, Csepel, Szentmiklósi út 1.
( 25x45 -ös, kiváló minőségű műfüves pálya, 4x2-es kapukkal)
- média
A Magyar Minifutball Bajnokság Budapest bajnokság Döntőjének mérkőzéseiről, TV-s összefoglaló, élő adás, videófelvétel, továbbá fényképek készülhetnek, melyeket az Országos Mini-Futball Szövetség csatornáin tudtok visszanézni. Ezeken szerepelni kötelező, kérés esetén a média rendelkezésére kell állni.
- a Budapest bajnokság döntő tervezett lebonyolítása
A Budapest bajnokság döntője hétköznap esténként zajlik.
Csoportmérkőzések
07.05. kedd (18.00.-21.00.)
07.06. szerda (18.00.-21.00.)
07.07. csütörtök (18.00.-21.00.)
Értelemszerűen ’csak’ az egyik játéknap kell jönni a csoportmérkőzésekre szánt játéknapok közül.
Rájátszás
07.12. kedd (18.00.-21.00.)
és/vagy
07.13. szerda (18.00.-21.00.)
- kiemelés, sorsolás
Kiemelést nem alkalmazunk.
- A Budapest bajnokság döntő bajnokság díjazása
- helyezett: FINAL 4 döntőbe jutás + trófea, egyedi érmek, Masita mérkőzéslabda
- helyezett: Masterplast Ligakupa döntőbe jutás + trófea, egyedi érmek, Masita mérkőzéslabda
- helyezett: Masterplast Ligakupa döntőbe jutás + trófea, egyedi érmek, Masita labda
- helyezett: Masterplast Ligakupa döntőbe jutás + trófea, Masita labda
Kiegészítések.
A Budapest bajnokság döntőről a győztes csapat bejut a magyar minifutball bajnokság Final 4 döntőjébe, ezzel együtt automatikus európai indulási jogot is nyer ( BL vagy EURO CUP ).
A Budapest bajnokság döntő 2., 3. és 4. helyezett csapatai a Masterplast Ligakupa döntőjébe kerülnek. A Ligakupa döntő szintén július 24.-én kerül megrendezésre Budapesten, célja a további ’európai helyek’ (EURO CUP) eldöntése.
Különdíjak - trófea + ajándékcsomag
#gólkirály
#tornajátékosa
#tornakapusa
#legtehetségesebb
#legrutinosabb
#döntőjátékosa
- játékjogosultság, versenyengedélyek
A Budapest bajnokság Döntőben nem szerepelhetnek a 2021-2022-es és a 2022-2023-as szezonban profi sportolói engedéllyel rendelkező játékosok.
A játékosok szerepeltetéséhez nem szükséges az Országos Mini-Futball Szövetségnél kiváltott versenyengedélyek bemutatása, illetve annak megléte.
- a mérkőzések adminisztrálása
A csapatvezetőnek a torna megkezdése előtt legkésőbb 30 perccel a szervezőknél – vagy a kijelölt játékvezetőnél – a szükséges formanyomtatványon (mérkőzés jegyzőkönyv) meg kell adni az arra a döntőre érvényes csapatösszeállítást. A mérkőzésen csak olyan játékosok szerepelhetnek, akik a mérkőzésjegyzőkönyvben szerepelnek. A később érkező játékosok a játékvezető engedélyével pályára léphetnek, ám csak akkor, ha a mérkőzésjegyzőkönyben szerepelnek.
A bajnokság mérkőzéseinek eredményeit lehetőségeinkhez mérten mérkőzésenként a minifoci.hu adatbázisában rögzítjük. A bajnokság tabellája, sorsolása, eredményei és góllövőlistája egy a bajnokság számára létrehozott QR kódon keresztül mobilkészüléken keresztül is nyomonkövethető.
- játékjogosultság, csapatvezetők jogosultságai, -szerepe
- a bajnokságban azon játékosok szerepelhetnek, akik az adott mérkőzés napján betöltötték a 16. életévüket.
- a játékosok saját felelősségükre vesznek részt a bajnokságban.
- a bajnokság mérkőzésein a pályakerítésen belül csak a mérkőzésjegyzőkönyvben feltüntetett – átöltözött – játékosok szerepelhetnek, valamint – indokolt esetben – 2 fő csapatvezető.
- amennyiben egy csapat további stábtagot nevezne a mérkőzésre, arra indokolt esetben ( pl. az adott személy: másodedző, fotós, masszőr stb. ) a szükséges formanyomtatvány beküldésével van lehetősége, de egy mérkőzésen maximum 3 stábtag lehet a csapattal a pályán belül.
- a mérkőzéseken a cseréknek a kijelölt kispadon ülve - vagy mögötte állva, melegítve – kötelező tartózkodni. A kispadok és az oldalvonal között kizárólag a csapat vezetője ( vagy edzője – 1 fő ) tartózkodhat.
- a mérkőzésen sérült vagy az adott bajnokira be nem nevezett játékosok és civilek nem tartózkodhatnak a pályán belül.
- a következő mérkőzésre érkező játékosoknak mérkőzésük előtt 10 perccel van lehetőségük a játéktérre belépni, ahol a kijelölt helyen labda nélkül elkezdhetik a bemelegítést is.
- a játékosok felszerelése
A Magyar Minifutball Bajnokság Budapest bajnokság Döntőjében a csapatok egységes sportfelszerelésben (számozott mez, nadrág és sportszár vagy zokni) kötelesek pályára lépni.
Minden a Magyar Minifutball Bajnokság Budapest bajnokság Döntőjére benevező csapatnak rendelkeznie kell két eltérő színű számozott sportfelszereléssel. Azonos színű mez esetén a vendégcsapatnak kell más színű mezről gondoskodni, a csapatoknak egyeztetniük kell a mérkőzést megelőzően.
Amennyiben a Magyar Minifutball Bajnokság Budapest bajnokság Döntőjének névadója vagy más az Országos Mini-Futball Szövetség értékeit erősítő érdekek azt megkövetelik és lehetővé teszik, úgy a Bajnokság elődöntőiben és helyosztóin a csapatok kötelesek az Országos Mini-Futball Szövetség által biztosított sportfelszerelésben pályára lépni.
A Magyar Minifutball Bajnokság Budapest bajnokság Döntőjében a csapatok sportfelszerelésén, alá- és bemelegítőöltözetén valamint egyéb ruházatán és kiegészítőjén csak és kizárólag az Országos Mini-Futball Szövetséggel előre leegyeztetett és engedélyezett egyéb sportszervezetek logója, emblémája jeleníthető meg.
Cipők: terem-, illetve hernyótalpas cipők
- játékvezetés
A Magyar Minifutball Bajnokság Budapest bajnokság döntője folyamatosan két játékvezető közreműködése mellett zajlik.
ÁLTALÁNOS VERSENYSZABÁLYZAT
Játékidő: 2x12 perc
Helyezések eldöntése: Győzelem: 3, döntetlen: 1, vereség: 0 pont
Pontegyenlőség esetén – több csapat azonos pontszáma esetén is – az egymás elleni eredmények döntenek. Három vagy több csapat azonos pontszáma esetén – mini tabella alapján – csak a három (vagy több) csapat egymás elleni eredménye a mérvadó (pont, gólkülönbség, több rúgott gól sorrendben). Ha minden egyezik, akkor az abszolút gólkülönbség rangsorol. Ha az is egyezik plusz mérkőzés dönt.
A játéktér: 25x45 -ös, kiváló minőségű műfüves pálya, 4x2-es kapukkal
A pályán a kerítésen belül csak az épp játszó csapatok, valamint – indokolt esetben – 2 fő csapatvezető tartózkodhat. A játékvezetőknek és a szervezőknek joguk van megkérni a hozzátartozókat és az épp nem játszó játékosokat arra, hogy a kijelölt helyről nézzék a mérkőzéseket.
A játékvezetővel a mérkőzés közben beszélgetni nem lehet! Kérjük az épp játszó, illetve az érkező csapatokat is e könnyű kérés betartására. Továbbá a mérkőzések alatt a játékvezető környezetében tartózkodni, oda letelepedni szintén nem lehet.
A pályák mentén a pálya szélén kérünk legalább 1,5 métert szabadon hagyni, a játékvezetőknek több mozgásteret biztosítani, illetve az épp játszó csapatoknak a tiszteletet megadni.
Cipők: terem- és hernyótalpas cipők. Semmilyen stoplis cipőben (AG sem) nem lehet játszani!
Labda: 5-ös méretű, normál foci labda, amelyet a csapatok hozzanak magukkal. Mindig a sorsolásnál elöl álló csapatnak kell biztosítania a labdát. Amennyiben a szervezők biztosítják a labdát, kötelező azzal játszani. Az elrúgott labdákat nem a szervezőknek kell visszahozni. Labda elrúgása esetén nem áll meg az idő, kivéve, ha a sporttelepet is elhagyta a labda és nem áll rendelkezésre másik. Ennek megítélése a játékvezető hatásköre.
Játékrendszer: 5+1. A mérkőzés megkezdéséhez egy csapatból min. 4 játékos (melyből egy kapus) szükséges. Ha egy csapat létszáma 4 fő alá csökken a mérkőzést be kell szüntetni és a vétlen csapat számára kell jóváírni! Ha egy csapat (sérülés vagy bármi más okból) nem tud kiállni a bajnokságban 3 mérkőzésre annak eredményét az összes korábbi eredménnyel együtt (3 ponttal és 5-0-s gólkülönbséggel) az ellenfelek javára írjuk jóvá!
Játékszabályok
Az oldalról való játékba hozást a vonalról vagy a vonalon kívülről kell kézzel elvégezni (bedobás). Az ellenfélnek 3 métert szabadon kell hagyni!
Becsúszó szerelés nem engedélyezett, ebben az esetben közvetlen szabadrúgás jár.
Az alapvonalat elhagyott labdát a kapus és egy mezőnyjátékos is játékba hozhatja. A labda játékba hozatala lábbal történik (kirúgás)
A labda akkor kerül szabályosan játékba, ha a büntetőterületet elhagyja.
A kapus minden esetben átdobhatja a labdát a felezővonalon, viszont gólt nem dobhat, csak rúghat.
Ha a kapusról az alapvonalon túlra kerül a labda, a mérkőzés szöglettel folytatódik.
Hazaadás a nagypályás szabályoknak megfelelően történik.
A játékos cserék a kijelölt cserezónában történnek. Úgynevezett ’repülőcsere’ van, lemész-bejön. Szabálytalan csere esetén a játékvezető figyelmeztethet!
A játékvezetők sárga lap-, két perc- illetve piros lap büntetéseket alkalmaznak. A kiállítás időtartama 2 perc, vagy végleges (utóbbi piros lap esetén). A véglegesen kiállított játékos helyett 5 perc elteltével egy másik játékos játszhat tovább.
A végleg kiállított játékos már nem állhat vissza és a kerítésen kívül kell fáradnia valamint automatikusan nem játszhat a soron következő mérkőzésen, de a versenybizottság - az eset súlyosságától függően - hosszabb, esetleg végleges eltiltást is kiszabhat.
A büntető rúgás a kaputól 8 méterre történik.
Szabadrúgás elvégzésénél – a labdás játékos kérésére – az ellenfél bármely játékosa 5 m-re állhat. Abban az esetben viszont, ha az ellenfél bármely játékosa szándékosan akadályozza a gyors végrehajtást, a játékvezető sárga lappal figyelmeztethet.
Ha a kapus a büntetőterületen kívül szándékosan kézzel ér a labdához, 2 perces kiállítást von maga után. Ha mezőnyjátékos kézzel hárít a büntetőterületen belül, 2 perces kiállítást von maga után. Nem szándékos kezezés nem von maga után büntetést!
Egyéb rendelkezések
Óvás, fellebbezés
- óvást a mérkőzést követő 1/2 órában írásban lehet benyújtani a zsűriasztalnál.
- óvási díj: 20.000. Ft, mely egyből megfizetendő.
- az óvási a Versenybizottság bírálja el és annak eredményéről mindkét felet írásban értesíti.
- az óvás határozata ellen fellebbezni a határozatot követően 1/2 órán belül lehet szintén írásban a zsűriasztalnál.
- fellebbezési díj: 20.000. Ft, mely a fellebbezést követő 1/2 órán belül megfizetendő
- nem megfelelően beküldött óvás vagy fellebbezés esetén valamint azok díjának meg nem fizetése esetén, azt automatikusan tárgytalannak tekintjük.
A csapatvezető felelőssége
A fentiek szempontjából is fontos kitérnünk arra a tényre, hogy a csapatvezetők feladata nem csak az, hogy elmondják a csapatnak, hogy mikor játszanak. A csapatvezetőknek ezen felül számos fontos feladata van elég csak ha a fenti pontokat végig olvassátok még egyszer. A csapatvezetők feladata a csapattársak tájékoztatása a játékszabályzat és a verseny lebonyolítása pontokban és szintén a csapatvezető feladata a megfelelő kommunikáció és a Fair Play betartatása a csapattársakkal például egy rangadón az ellenfél valamint a játékvezetők felé is.
Zsűriasztal és szerepe
Érkezéskor kérjük a csapatvezetőket fáradjanak a zsűriasztalhoz és vegyék át, valamint töltsék ki a nevezési lapot. A nevezési lapra minden a bajnoki mérkőzésen szerepeltetni kívánt játékost fel kell írni, erre a mérkőzés megkezdése előtt van lehetőség.
A zsűriasztalnál a szervezők segítenek Nektek a felmerülő kérdésekben, bátran forduljatok hozzánk kérdés esetén. Problémás esetekben - kiállítás, óvás, vélt- vagy valós sérelem esetén - a zsűriasztalnál történő nem megfelelő stílusú kommunikáció ugyanúgy eltiltással járhat, mintha az mérkőzésen történt volna. Kérem – éppen ezért – erre nagyon figyeljetek.
A zsűriasztalnál tudtok továbbá labdát fújni, elsősegélyt kapni.
Egy mérkőzés játékvezetője vagy szervezője kezdeményezhet fegyelmi eljárást olyan játékos vagy csapatvezető ellen, aki az adott mérkőzés jegyzőkönyvjében nem szerepel, de a pályán belül vagy azon kívül súlyos sportszerűtlenséget követ el. Az esetet a mérkőzés jegyzőkönyvjében rögzíteni kell.
Mérkőzés előtt, alatt és után a játékvezetőt, ellenfelének játékosát, vezetőit, hozzátartozóit vagy a szervezőket tettlegesen bántalmazó, önmagáról megfeledkező, botrányt okozó labdarúgót és csapatvezetőt - és indokolt esetben csapatát - a versenybizottság azonnal kizárhatja a további küzdelmekből.
Labdák, értékek
Az elrúgott, elhagyott labdákért sajnos nem tudunk felelősséget vállalni, miként az értékeitekért sem. Kérjük mindig legyen, aki figyel rá, illetve az elrúgott labdáért egyből menjenek el a cserék. A táskákat, egyéb sportfelszereléseket az arra kijelölt helyen kell elhelyezni.
A csapatokra 5 perc várakozási idő van, de csak abban az esetben, ha nincsenek meg legalább 6-an a kezdéshez. A további mérkőzéseknél várakozási idő nincs.
Közösségi szerepvállalás
A csapatvezető – kérésre – köteles a szervezők rendelkezésére állni, vagy egy játékosát kijelölni nyilatkozat, interjú stb. adására. A mérkőzésekről – azon kívül, hogy az eredményeket az adminfelületen rögzítjük – online visszacsatolás is készül. A szervezők által kért csapatképre kötelező odaállni, a bajnokság során készült videófelvételeken szerepelnek a bajnokságban részt vevő játékosok.