- Kérlek, pár mondatban foglald össze, miért indultatok el az Országos Minifutball Ligában?
Elsősorban a futsal csapatunk felkészlülését szolgálta a torna sorozat. Az eddigi tapasztalataink nagyon jók voltak a kaminokupákat illetően, így biztosak voltunk benne, hogy habár 5+1-es felállásban, de így is nagyon sokat fejlődhetünk a játék és egyéb taktikai elemek illetve a meccs rutin tekintetében.
- Mi kellett ahhoz, hogy a csapat ilyen jól szerepeljen?
A legfontosabb magában a kérdésben is ott szerepel a CSAPAT. Nagyon sok tehetséges játékosokból álló alakulattal találkoztunk már, de amiben abszolút kitudunk emelkedni a versenytársakkal szemben, hogy mi igazi csapatként tudunk működni. Nálunk a játékosok a magánéletben is szoros barátságban állnak egymással, és rendszeresen szervezünk közös programokat, továbbá a futsal létünk is rengeteg közös elfoglaltságot ad nekünk.
Önmagában ez arra elég, hogy egy csapat lelkes, a pályán egymásért küzdő, szervezetlen fiatal fent legyen a pályán. A sikerünk másik és bátran kijelenthetem, hogy legfontosabb kulcsa Haffner György személye. Ő tanított meg minket igazán csapatként működni, és rengeteg tudást adott nekünk, amit igyekszünk meghálálni, hogy ebből minél többet láthasson viszont a pályán. Nélküle ezeket a sikereket egészen biztos, hogy nem tudtuk volna elérni.
- Tudjuk, hogy futsaloztok is. Bemutatnád a futsalcsapatot (vezetők, játékosok, szponzorok stb), illetve írnál pármondatot a futsal és az 5+1-es foci „átfedéséről”?
Az egész futsal iránti vonzódásunk a kispályából indult ki. A baráti társaságunk számos tornán indult, és kisebb nagyobb sikereket el is könyvelhetett. Viszont szerettük volna versenyszerűen és szervezett keretek között is bebizonyítani, hogy igenis képesek vagyunk a futsal mezőnyében is megállni a helyünket, és kiemelkedőt alkotni. Pár barátunkkal így elhatároztuk, hogy indítunk egy futsal csapatot. Mindannyian egyet értettünk abban, hogy ehhez szükségünk lesz egy edzőre, aki irányít és utat mutat majd nekünk. Az egyik kaminokupa alkalmával akkor még Csapatsport.hu néven döntőbe jutottunk, és meg is nyertük azt. Az döntőben az ellenfelünk kapuját Haffner György védte, és akkor döntöttük el, hogy felkérjük, hogy legyen Ő a csapatunk edzője. A lehető legjobb döntést hoztuk meg, mert minden képzeletet felülmúlt a hozzánk való állása, a játék iránti szenvedélye. Első évünket Corvinus – Totallsport.com néven kezdtük meg, együtt működve a Corvinus egyetemmel. Sajnos voltak nehézségek az első évben, hogy anyagilag stabilan megtudjuk oldani az első évet, így nagyon sokat raktunk bele saját „zsebből”, de így is egy 6. hellyel tudtuk zárni az NB2-es mezőnyt.
Az előbb említett okokból kifolyólag idén már egy új sportegyesülettel vágunk neki a szezonnak: Szigetszentmiklós BE4PRO. A csapat kulcsemberei itt már az egyesületen belül is fontos pozíciókat fognak betölteni, így Kiss Rudolf mint elnök, Haffner György mint technikai vezető és edző, illetve jómagam mint gazdasági vezető.
Sajnos a szponzori kérdések még továbbra is nehézségeket jelentenek, vannak pár folyamatban lévő tárgyalásunk, de igazán biztos hátteret adó szponzort még nem sikerült találnunk.
Abban mindenki egyet ért nálunk, hogy az 5+1-es foci nagyon sok közös elemet tartalmaz a futsallal. Sok mozgás, figura megvalósítható, természetesen ehhez egy kicsit az 5+1-es játékrendszerhez kell igazítani. Ezeket a szakmai nehézségeket Haffner György edzőnk sikeresen leküzdötte, és igen hatékony taktikákat és figurákat dolgozott ki, amelyeket sikeresen is tudtunk alkalmazni. Összességében mondhatom, hogy az 5+1-es játékrendszer minden futsal csapatnak rendkívül hasznos lehet, mert a két játékban nagyon sok a közös elem.
- Mit vársz el Magyarországon az 5+1-es focitól, milyen lehetőségeket látsz a sportág fejlődésére, fejlesztésére?
Magyarországon egyértelműen a legnépszerűbb sportról beszélünk, hisz ezt ismeri mindenki, és ezt tudják e legkönnyebben játszani. A játékszabályok egyszerűbbek, mint a futsalnál pl, és az 5+1-es létszám miatt sok baráti társaság is tud jókat focizni. Ami eddig nagyon hiányzott, hogy ezt szervezett kereteken belül tudják megtenni. Így azt gondolom, hogy Magyarországon óriási potenciál van még ebben, hisz mind Pesten rengeteg kispályás csapat van, akik ha megismerik ezt a lehetőséget, akkor biztos élni fognak vele. Továbbá nem is beszélve a vidéki bajnokságokról, ahol szintén rengetegen játsszák ezt a sportot, még szervezetlenebb keretek között.
- Milyen célokkal vágtok neki az EMF Európai Bajnokok Ligájának?
A célunk, hogy a lehető legjobb eredményt érjük el, és megmutassuk, hogy Magyarország nem csak a nagypályán tért vissza a futball térképre, de itt is tudunk kiemelkedőt alkotni. Nyílván szeretnénk megnyerni a tornát, de egy elég ismeretlen terepre tévedtünk, hisz semmit nem tudunk az ellenfeleinkről, így nagyon nehéz reális célokat kitűzni magunk elé.
Szeretnénk még egyszer köszönetet mondani a torna szervezőinek, akik nagyon profin lebonyolították az eseményt. Egy nagyon jó irány ez a hazai kispályás futballnak, ami biztos vagyok benne, hogy hosszú távon meg fogja hozni az eredményét a nemzetközi porondon is.
Béres Adrián - Csapatvezető, Szigetszentmiklós BE4PRO