• 2023. Szeptember 14.

EMF Euro Cup: Csoportelsőként jutott tovább az Airnergy FC Bulgáriában!

Gabura Gyula csapat két győzelmet aratott csütörtökön.

Az Európai Minifutball Szövetség (EMF) a bulgáriai Naposparton rendezi az EURO CUP-ot szeptember 13-17. között. A mezőny egyetlen magyar csapata, az Airnergy a nyitónapon elért 2-2-es döntetlen után csütörtökön előbb 2-1-re verte a bolgár FC Mechkite együttesét, majd 1-0-ra legyőzte a szlovák  Bianconerit, így végül csoportesőként jutott tovább.

Két nehéz meccs várt a csütörtöki napon Gabura Gyula tanítványaira, hiszen a bolgár- és a szlovák minifoci is az élmezőnybe tartozik Európában.

A csapat ennek megfelelően készült a délelőtti egyik hazai csapat elleni mérkőzésre. Az első félidőben nem született gól, bár az látszott, hogy a magyar csapat összeszedettebben játszik, mint a nyitónap tette. A második félidő elején góllá érett a mezőnyfölény, Iváncsik védése után egyből indította Kövesdit, aki három védővel a nyakán még lőni tudott, és bár a próbálkozását ugyan védte a kapus, de a kipattanóra remekül érkezett Szabó, így megszerezte a vezetést a budapesti klub.

Az FC Mechkite ugyan egyenlíteni tudott, ám a meccs végén a remekül játszó Dévényi rázta le magáról összes védőjét, majd a kiszolgálását követően Sztojka állította be a 2-1-es végeredményt.

Délután a szlovák Bianconeri ellen lépett pályára a Tippmix Magyar Kupa-győztes. A mérkőzés képe hasonló volt az előzőekhez, érdekesség, hogy mindhárom ellenfél sokat foglalkozott a játékvezetővel, a szlovák csapat is tördelte a játékot.

Az Airnergy azonban inkább a játékkal foglalkozott, ennek köszönhetően a második félidő közepén, egészen pontosan a 29. percben Kövesdi egy 20 méteres szabadrúgásból megszerezte a vezetést, mely végül a győztes találat is volt.

Az Airnergy FC így 7 ponttal csoportelsőként várja ellenfelét a G csoportból. A mérkőzés pénteken hazai idő szerint 9.00-kor kerül megrendezésre.