• 2023. Szeptember 08.

A BL-nyolcaddöntőben búcsúzott az SZPCDSE-ECECE és a PFF Szántó is

Mindkét magyar csapat büszke lehet a szereplésére.

Pénteken már a nyolcaddöntőkkel folytatódott a nagyváradi minifoci Bajnokok Ligája. Elsőként a magyar bajnok SZPCDSE-ECECE lépett pályára a Sportsko Bratsvo Sabornog Hrama ellen, a ceglédberceli csapat 5-1-re kikapott, így búcsúzott a további küzdelmektől. A VID Final4 ezüstérmesének sem sikerült jól a szereplése a legjobb 16 között, a martfűi együttes 4-0-ra kapott ki az azeri Zirétől.

Helyi idő szerint 10 órakor lépett pályára az SZPCDSE-ECECE a Sportsko Bratsvo Sabornog Hrama ellen, amelyet jól ismernek a magyar együttesek, ugyanis tavaly Montenegróban rendezett BL-ben ettől a csapattól kapott ki büntetők után a Todor Pet Bau Team Kft. a negyeddöntőben.

Az első percekben hatalmas csata folyt a pályán, a 15. percig kellett várni az első gólra, amikor Boris Mijovic szerzett vezetést a montenegróiaknak. Az első félidőben újabb gól már nem esett, így egygólos hátránnyal ment pihenőre a magyar csapat. A Sabornog játékosa a 31. és a 32. percben is eredményes volt, így mesterhármast szerzett a találkozón (3-0). Egy perccel később az SZPCDSE-ECECE kapusa, Bohony Bálint merészkedett előre és egy szép góllal 3-1-re szépített. A ceglédberceliek mindent megtettek hat az ötben a hajrában, de a hibákat Milos Milickovic kétszer is kihasználta, így a montenegrói együttes 5-1-el lépett a következő körbe, míg az SZPCDSE-ECECE pedig kiesett.

A VID Finl4 ezüstérmese, a PFF Szántó az azeri Zire ellen próbált a negyeddöntőbe jutni. A nagy meleg ellenére jó iramban kezdődött a találkozó, mindkét oldalon adódtak jó lehetőségek. A 11. percig kellett várni az első gólra, az azeri Ravan Karimov talált a kapuba (0-1). Öt perccel később jött a Zire újabb gólja, ismét Karimov lövésével nem tudott mit kezdeni a magyar csapat, így a félidőben már kétgólos volt a hátrány.

A PFF Szántó megpróbálta a hat az ötözést, de ez sem hozott áttörést, a kínálkozó lehetőségeket kiválóan kihasználták az azeriek. Egészen pontosan Karimov, aki előbb a 37., majd a 39. percben is betalált, így az ő négy góljával alakult ki a 4-0-ás végeredmény és az újabb magyar búcsú.