• 2017. Szeptember 08.

EMF Champions League 1. nap

Catez, Szlovénia - első játéknap

Megkezdődtek a küzdelmek Catezban

Péntek reggel 9.00 órakor útjára indult a labda Terme Catezban, Európa legjobb kispályás csapatainak kiírt Bajnokok Ligájában. A csütörtök esti ünnepélyes sorsoláson a 76 indulót 19 négy fős csoportba osztották. Minden csapat számára egy délelőtti és egy délutáni csoportmeccs szerepelt a mai programban, 10 pályán reggeltől egészen 18.00. óráig folyamatosan ment a labda.

Nyitómeccset játszott az egyes pályán a címvédő budaörsi Aramis SE Mad Dogs és magabiztos játékkal 4-0-ra legyőzte a bolgár Active Commers együttesét. Eközben a tavaly a legjobb 16 között búcsúzó Szigetszentmiklós is kapott gól nélkül vette az első akadályt egy 2-0 formájában egy izraeli csapat ellen. Nem sikerült jól a bemutatkozás a 2016-ban szintén résztvevő dunaújvárosi Mé-Szi Fruchtnak, akik 3-1-re kikaptak a bolgár Vadias Sofiától.

A ceglédi Árpád FC-nek nem kisebb név, mint a tavalyi bronzérmes román FC Boromir jutott elsőként, a végeredmény 5-1 oda. Eközben egy izgalmas meccsen az óbudai ECECE szoros, 2-1-es vereséget szenvedett az ír Transilvaniától. Ez a meccs bizony alakulhatott volna fordítva is…

A fővárosi Szemérem Ajaxnak nagy falat volt a montenegrói kiemelt Dadi Export az egyes pályán (0-6), miközben a ’kettesen’ egy nagyon jó meccsen a dunaújvárosi rekordbajnok Karmacsi Autó 2-1-re legyőzte a szerb Tipexet. A délelőtti szakasz magyar érdekeltségű zárómérkőzését a National Iron Team magabiztosan 5-0-ra nyerte.

National Iron Team – Electricyti (Esp) 5-0

A magyar csapatok számára 13.00. órakor kezdődött a második csoportkör. Az Aramis SE Mad Dogs ott folytatta, ahol abbahagyta és 4-0-ra legyőzte a szlovén Brotherst is. Sajnos nem sikerült ugyanez a Szigetszentmiklósnak, ők egy 0-0-nál kihagyott büntető után 3-0-ra kikaptak a bosnyák Sunnylandtől. Megtáltosodott viszont a Mé-Szi Frucht, az eredmény 4-2 egy ír rivális ellen. Magabiztos játékot bemutatva 5-1-re nyert és a továbbjutás küszöbére lőtte magát az Árpád FC. Megint szoros meccset játszott, de sajnos megint 2-1-re kikapott az ECECE a tavalyi negyeddöntős cseh Restaurace UPecku ellen, így az ő esélyeiken már csak a matek segíthet. 1-3-ról állt fel és remekül játszott az Ajax, azonban a végjátékban bekapott két gól nem jött jól (3-5). A Karmacsi Autó – Lunar Gato (Bos) mérkőzésen pontosztozkodás volt, míg a National Iron Team ismét magabiztosan 4-1-re verte  belga riválisát.

National Iron Team - Sixte Ways (Bel) 4-1

Matematikailag még minden csapat továbbjuthat, hiszen a 19 csoportelső mellett a 19 csoportmásodik, valamint a 7 legjobb harmadik is bejut a rájátszásba. A csoportelsők automatikusan a 32 közé kerülnek, míg a csoportmásodikok és a legjobb harmadikok 13 párba sorsolva küzdenek meg a továbbjutásért.

3. kör, a magyar csapatok szombat délelőtti mérkőzései:

9.00. (1) Aramis Se Mad Dogs – Bonde Sem Freio (Por)

9.00. (3) Szigetszentmiklós 4IG – Giro Valencia (Esp)

9.00. (9) Mé-Szi Frucht KFT – Araiot Hadera (Isr)

10.00. (10) ECECE – EBS Imperium (Rom)

10.00. (2) MNK Cresnjevo (Cro) – Árpád FC

11.00. (2) Luceafarul Cluj (Rom) – Szemérem Ajax

11.00. (4) Karmacsi Autó – FC Valter (Mon)

11.00. (9) Zamm MC (Bos) – National Iron Team

A Bajnokok Ligája eredményeit folyamatosan nyomon követhetitek az alábbi linken:

Az egyes mérkőzések ÉLŐ VIDEÓ linkjeit pedig Facebook oldalunkon találjátok meg!

Köszönjük, hogy követtek minket! Hajrá Magyarország, Hajrá magyarok!